Jak na perfektní mytí auta

Nablýskejte váš vůz na jaro: Jak ručně umýt exteriér auta?

 

Pořádně se protáhněte a přivítejte jaro s vozem v novém kabátě! Nánosy nečistot na vašem autě mají tendenci nasávat vodu (v zimě i se solí) a odtud je jen krok ke korozi a celkové ztrátě kvalit vozidla. Pusťte se proto směle do údržby, alespoň si u toho dáte pořádně do těla. A proč umývat auto ručně?

 

 

Výhody ručního mytí:

 

Protože dobře víte, že cenné věci se z ruky jen tak nepouští, nechcete ani váš vůz zanechat napospas škrábancům po kartáčích v automyčce. I když se tak ruční mytí auta může zdát jako činnost zbytečně namáhavá, na vzhledu vašeho auta se rozhodně projeví pozitivně hned v několika bodech:

 

  • Nešetrné automatické mechanismy v automyčce mohou vést k poškrábání laku vozidla.
  • Ruční mytí poskytuje kontrolu nad detaily: vaše auto znáte nejlépe vy sami, a proto víte, na co dát pozor. Víte který kout vyčistit, a kde je karoserie lehce promáčknutá. Kartáče v myčce se navíc nepřizpůsobí konkrétnímu tvaru vozidla.
  • Když už, tak už! Zvláště po uplynutí dlouhého zimního období je výhodnější pustit se do toho s pořádnou vervou. A to najednou! Zapomeňte na nechuť a pusťte se do úklidu auta zvenku a zevnitř. Máte konečně příležitost vyklidit dlouho zapomenuté “poklady”. Nejenže bude na nějakou dobu vystaráno, ale ten pocit nové svěžesti vám dodá pozitivní energii.
  • Máte možnost pořádně si na údržbu posvítit. Auto nejprve důkladně opláchnout a každý kousek zaopatřit zvlášť. Za to s co největší péčí! To si zaslouží patřičnou hrdost na závěr!
  • Nemáte na zevrubnou péči dostatek času? Profesionality při ručním mytí auta se rozhodně vzdávat nemusíte. Objednejte mobilní myčku a nechte profesionály, aby auto hýčkali za vás. Jen si pečlivě vyberte služby, které vám budou vyhovovat.

 

 

 

 

Na co brát zřetel při ručním mytí auta?

 

Před samotným mytím auto důkladně opláchněte teplou vodou, včetně těžko dostupných míst na podvozku, spoje, blatníky atd. Až budete nanášet šampon k umytí exteriéru vozidla, nezapomeňte využít jemnou houbu nebo měkkou tkaninu. Spolu s dostatečným množstvím pěny šamponu tak předejdete poškrábání laku.

 

 

Karoserii po té oplachujte volným proudem vody, který je pro důkladné vyplavení nečistot vhodnější než soustředěný proud. Pro vysoušení povrchu karoserie platí opět nároky na zvolenou textilii. Nejvhodnější bude jelenice nebo osuška z mikrovlákna, se kterou nejen šetrně vaše vozidlo osušíte, ale také mu dodáte patřičný lesk. Na vaší libosti potom záleží, zda nanesete vosk, který dopřeje vozidlu také ochranu proti UV a vašemu autu propůjčí bleskový lesk na všechny cesty!

Share your thoughts