Jak na mytí interiéru

Co všechno se skrývá za pojmem čištění interiéru auta?

 

Jak náročná je taková údržba interiéru auta a na co nesmíte zapomenout?

 

Čistit pravidelně interiér auta je věc nezbytná nejen esteticky, ale také ze zdravotních a funkčních důvodů. Vnitřní území vašeho vozidla je však velmi členitý terén. I z toho důvodu bývá jeho úklid často odkládanou činností.

 

 

Obecně se doporučuje vyčistit automobil zevnitř cca 1 do měsíce, zejména z důvodu rizika usazování prachu. Máte-li ještě nějaké domácí zvířecí miláčky a nejmenší ratolesti, pak snadno zapadnou zbytky jídla, nečistoty z venku a zvířecí srst do nejrůznějších zákoutí, kde si jich přirozeně ani nemusíte včas povšimnout.

 

Při údržbě interiéru nezapomeňte kromě “suchého úklidu” vysavačem, prachovkou a tepování textilních povrchů ošetřit také klimatizaci, na kterou pořídíte speciální dezinfekční roztok. Předejdete tak šíření mikrobů do prostředí.

 

 

Po vysátí a setření prachu nasucho použijte ještě leštěnku nebo přípravek pro dodatečné ošetření proti nečistotám. Koberce a sedačky ošetřete přípravkem k tomu určeným. Zabráníte poškozeníl materiálu.

 

Nezapomeňte umýt z vnitřní strany také okna a nevynechte žádná zákoutí, kde se může nepořádek snadno nahromadit.

 

A poslední krok? Jedině svěží vůně.

 

Pokud vám taková činnost připadá nad vaše síly, není to při nabitém harmonogramu žádný div. Občas si klidně dopřejte relaxaci a na úklid využijte třeba mobilní myčky.

 

 

 

 

Share your thoughts